• ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE

• Dnia 23 stycznia przedszkolaki udały się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie na warsztaty „ Strach ma wielkie oczy”. Na początku spotkania prowadząca m.in. sprawdziła samopoczucie dzieci za pomocą narzędzi biblioterapeutycznych. Po integracyjnej części zajęć dzieci mówiły : kiedy się boją, czego się boją oraz co z nimi robi strach. Podczas zajęć poznały przysłowia o strachu, wysłuchały opowiadania „ Jak Gucio oswoił strach”, dowiedziały się, jak można pozbyć się strachu, oglądały zdjęcia stworków. Kolorowały również obrazek przyjaznego potworka. Podczas zajęć dzieci rozwijały wyobraźnię oraz kształtowały umiejętność oswajania strachu. Po warsztatach udaliśmy się na Jasną Górę zobaczyć ruchomą szopkę. Był to dzień pełen wrażeń.

• Świat potrzebuje samodzielnych dzieciaków!

• Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł

Ambasadora programu ,,Misja Kieszonkowe’’.

Dzięki uczestnictwu w realizacji zajęć w ramach tego programu, zwiększaliśmy świadomość dzieci w zakresie finansów. Mamy nadzieję, że będziemy w dalszym ciągu inwestować

w edukację finansową uczniów, co sprawi, że nasza młodzież będzie bezpiecznie, mądrze i odpowiedzialnie gospodarować swoim budżetem.

Gratulujemy!

• Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę!

• Zima to trudny okres w życiu wszystkich zwierząt. Niejednokrotnie borykają się one z problemami na granicy życia i śmierci.

Wolontariusze naszej szkoły wiedzą, że zwierzęta nie dysponują zimowym obuwiem, ciepłymi kurtkami, czy łatwym dostępem do pokarmu. Podjęli inicjatywę dokarmiania naszych skrzydlatych przyjaciół podczas gwałtownych spadków temperatury i opadów śniegu. Uczniowie zdają sobie sprawę, iż ptaki z gatunków migrujących nie są przystosowane do szukania pokarmu pod śniegiem i mogą sobie z tym zupełnie nie radzić. Dlatego postanowili dokarmić ptaki wtedy gdy jest mróz, a ziemię pokrywa gruba warstwa śniegu.

Mamy nadzieję, że działania naszej młodzieży w wielu przypadkach uratuje życie naszym małym przyjaciołom.

• AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

• Uczniowie klas 1-3 biorą udział w programie edukacyjnym „Akademia Pszczoły Bohatera”. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat pszczół i znaczenia ich w ekosystemie.

• ​​​​​​​ Nauka i zabawa to fajna sprawa!

• Zdobywanie wiedzy wcale nie musi i nie powinno kojarzyć się jedynie ze szkołą i podręcznikami. Wystarczy proste połączenie nauki i zabawy aby stało się ono ekscytującą przygodą. Każdy rodzaj zabawy rozwija jakieś kluczowe umiejętności.

Klasa Vb na zajęciach rozwijających kreatywność, ma okazję poprzez zabawę poznać swoje talenty i możliwości. Każde takie zajęcia to entuzjazm działania i radość poznawania.

Jesteśmy przekonani, że nie ma lepszego sposobu na skuteczne zdobywanie wiedzy! ,,Kolorowa sól’’, ,,Tęcza w szklance’’, ,,Pływające cuda’’, czy ,,Atramentowe pejzaże’’ -  to nasze ostatnie pomysły.

• XXI Gminny Festiwal Kolęd

• 10 stycznia 2024 r. odbył się XXI Gminny Festiwal Kolęd organizowany przez naszą szkołę. Wysłuchano prezentacji wokalnych uczestników z czterech kategorii wiekowych. Komisja oceniająca w składzie: Lucyna Desperak, Marzena Kędziora i Kamila Jarząbek przyznała miejsca i wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Wiktoria Czuba i Zofia Zwierz zajęły I miejsce, Klaudia Konieczna – II miejsce, Agata Prorok i Natalia Kempa- III miejsce, a Wiktoria Bogus wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy pięknie zaśpiewali.

Gratulujemy występu i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych. Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich uczestników konkursu.

• RENIFER PRZYJACIEL ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

18 grudnia w Oddziale Przedszkolnym przy SP. im. Jana Pawła II w Konieczkach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Renifer przyjaciel Świętego Mikołaja” .

Dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie, Jan Kotara zajął II miejsce, Zofia Zwierz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

• BIBLIOTECZNE SPOTKANIE KULINARNE

• W dniu 13 grudnia w naszej szkole odbyło się biblioteczne spotkanie kulinarne, na które zostały zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowie.

Panie spotkały się z członkami koła bibliotecznego oraz wzorowymi czytelnikami naszej szkoły, aby przybliżyć tradycje Świąt Bożego Narodzenia, jakim jest pieczenie i dekorowanie pierników. Opowiadały uczniom, skąd czerpią pomysły na potrawy i wypieki. Są nimi książki kucharskie lub stare przepisy ich mam i babć.

Spotkanie było cudownym czasem łączącym pokolenia z kolędami ,zapachem pierników przygotowanych przez Panie oraz kolorowym i pomysłowymi dekoracjami.

Dziękujemy za spotkanie!